1AllSystems

Lokalizacja:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tajemnice groomera 

 LHASA APSO

Przedstawiamy pierwszą "lekcję" dotyczącą jak najlepszego dopasowania kosmetyków #1 All Systems do specyficznych wymagań konkretnej rasy.

Pierwszą rasą, którą się tutaj zajmiemy jest lhasa apso. Główną cechą charakterystyczną szaty lhasa apso jest bardzo gęsty, długi włos, który powinien być twardy, prosty, ciężki, nigdy watowaty czy jedwabisty. Tak samo dobrze jak tułów owłosiony jest ogon i  głowa. Długi włos spływa wokół oczu, a na kufie tworzy obfite wąsy i brodę.

Kapiel raz w tygodniu jest niezbędna, jak dla większości ras o długim i średniodługim włosie, aby utrzymać szatę lhasa apso w doskonałej kondycji. W okresie między kąpielami włos powinien być rozczesany przynajmniej 2 razy, a częściej wtedy gdy ma on tendecję do zbijania się. A oto jak najlepiej możemy zadbać o ten włos:

1. Jedną do dwóch łyżek szamponu P.F. Whitening wymieszać z gorącą wodą i myć dokładnie włosy. Dla psów o umaszczeniu złotym (red), których szata ma inną strukturę, użyj szamponu Crisp Coat.

2. Jedną do dwóch łyżek szamponu Super Cleaning wymieszać z gorącą wodą i umyć włosy (wszystkie umaszczenia), dzięki właścicwościom odżywczym szamponu łatwiej będzie rozczesać szatę.

3. Po umyciu włosa, a przed nałożeniem odżywki zastosuj Product Stabilizer, płukankę opartą na cytrusach, która całkowicie oczyści włos i skórę, przygotowując je do głębokiego oddziaływania odżywki. Tak w przypadku lhasa, jak i innych ras psów mających obficie owłosione łapy, należy łapy pozostawić nieco dłużej w płukance aby pozbyć się zapachu moczu.

4. Sugerwoną przez nas odżywką jest Super Rich, doskonale odżywi włos i doda objętości. Jedną łyżkę odżywki wymieszać  z gorącą wodą i dokładnie rozprowadzić na włosie. Nastepnie powoli spłukać. Jeśli szata nie jest w dobrej kondycji spłukać odżywkę w niewielkim stopniu, aby pozostawić ją na włosie w stopniu pozwalającym na mocne odżywienie i odbudowę włosa.

5. Jesli szata jest dość zniszczona, albo z włosem łatwo się splatującymi do odżywki Super Rich nalezy dodać jedną łyżkę Pure Lanolin Plus, która w wysokim stopniu ochroni włos przed splątaniem i kołtunami. Taką mieszankę można spłukiwać dość intensywnie - pozwoli to na dokładne jej rozprowadzenie - gdyż lanolina jest nierozpuszczalna w wodzie i nie wypłuczemy jej z włosa, pozostanie tam do najbliższej kąpieli.

6. Kolejnym ważneym elementem utrzymania szaty jest odpowiednie suszenie. Używając suszarki, ustawmy ją na niezbyt gorące powietrze oraz umiarkowaną moc i zawsze zaczynajmy suszenie od końca włosa, rozczesując go jednocześnie używając szczotki Pin Brush. Gdy włos będzie już suchy, przeczesać szatę szczotką Slicker Brush.

7. Kiedy włos będzie już całkowicie suchy, od głowy do ogona zrobić równy przedziałek. Używając degażówek przyciąć włosy na głowie, aby uwydatnić stop, także degażówkami "wyczyścić" linie ogona. Prostymi nożyczkami wyrównać do podłoża włos spływający z tułowia, pozostawiąjąc nieco dłuższy z tyłu; nadać kształt łapom.

8.  Modelując szatę użyć Fabulous Grooming Spray i używać go zawsze przy czesaniu (nigdy nie czesz suchego włosa).