1AllSystems

Lokalizacja:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

CZESANIE W OKRESIE MIĘDZY KĄPIELAMI & PRZYGOTOWANIE WŁOSA DO KAPIELI


CZESANIE W OKRESIE MIĘDZY KĄPIELAMI

Jeśli szata jest natłuszczana w okresie między regularnymi kąpielami nie wymaga rozczesywania.
Należy unikać rozczesywania brudnego włosa i nigdy nie czesać suchego włosa, gdyż w ten sposób powodujemy jego łamanie.
Jeśli jednak typ szaty wymaga rozczesania wstępnego przed kąpielą to należy włos nawilżyć.

Fabulous Grooming Spray jest to gotowy do użycia spray którego główne składniki pochodzą ze słonecznika, orzechów kokosowych i olei roślinnych.
Hemectant Oil także może być stosowany w formie sprayu do rozczesywania włosa - należy 1 łyżkę stołową wymieszać w 1/2 litra ciepłej wody.

Włos należy spryskiwać niezbyt obficie i czesać, koncentrując się jedynie na miejscach gdzie jest to niezbędne (łokcie, pod uszami, itp.). Staraj się jednak czesać włosy jak najmniej, aby zminimalizować ryzyko ich ewentualnego łamania.

Intensywnie spryskać miejsca gdzie włos jest pozbijany, pozostawić na kilka minut. Rozdzielić następnie palcami zbite włosy i rozpocząć ich rozczesywanie od końców, aby usunąć jedynie martwy włos.

 

Zarówno przed wystawą jak i przed nałożeniem odżywki "na co dzień" należy oczyścić włosy z olejków i pozostałości po innych kosmetykach. W tym celu wykąp psa w szamponie Super Cleaning, który efektywnie czyści włos, nie wysuszając go. Jeśli to potrzebne do kąpieli należy użyć także P. F. Whitening lub Pure White Lightening Shampoo.
Jesli z jakiegoś powodu nie możemy wykonać kąpieli do oczyszczenia włosów z wczesniej użytych kosmetyków (np. kredy czy lakieru) uzywamy Fabulous Grooming Spray.
Jeśli włos jest na co dzień natłuszczany jeden lub dwa razy w miesiącu użyj Product Stabilizer, aby oczyścić całkowicie włosy i skórę oraz przywrócić jej naturalny stan (stosowany częściej dla bardzo gęstej szaty z podszerstkiem i długiego, "pełnego" włosa).

 

PRZYGOTOWANIE WŁOSA DO KAPIELI

PSY KRÓTKOWŁOSE - zazwyczaj nie wymagają specjalnego przygotowania przed kąpielą.

PSY O ŚREDNIEJ DŁUGOŚCI WŁOSA (Owczarek niemiecki, Corgi, itp.) - usunąć szczotką Slicker Brush martwy podszerstek.

PSY DŁUGOWŁOSE (o włosie "lekkim" Lhasa Anso, York, Afgan itp.) - do rozczesania włosa, aby zminimalizować jego łamanie lub wyrwanie użyć szczotki Pin Brush (Oblong, Pin brush 35 mm White, Pin Brush Regular), u zwierząt niewystawianych miejsca najbardziej skołtunione można rozczesać szczotką Slicker Brush. Miejsca skołtunione najbardziej należy spryskać Moisturizing Coat Enhancer lub Hemectant Oil Lub Fabulous Grooming Spray i pozostawić na kilka minut.
Moisturizing Coat Enhancer jest doskonałym sprayem ułatwiającym rozczesanie kołtunów i zbitej sierści, jeśli kołtuny są dość duże należy przed czesaniem rozdzielić je palcami.
NIGDY NIE NALEŻY CZESAĆ SUCHEGO WŁOSA.

PSY DŁUGOWŁOSE (o włosie "ciężkim" Bobtail, Bouvier, Pudel, PON itp.) - do rozczesywania należy użyć szczotki Pin Brush (PIN Brush 35 mm Black, Pin Brush) i Fabulous Grooming Spray lub Moisturizing Coat Enhancer. Większość ras wymaga zachowania dużej ilości podszerskta, należy więc rozczesywać włos ostrożnie, aby go nie usunąć w nadmiarze. Właściciele psów niewystawianych najczęściej chcą usunąć jak najwięcej podszerstka, aby zmniejszyć tendencję do jego zbijania się i kołtunienia, dlatego najczęściej używają szczotki Slicker Brush.