1AllSystems

Lokalizacja:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

HIGIENA NA CO DZIEŃ


Product Stabilizer, Coat Retexturizer & Skin Refresher to produkt niezbędny dla psów, których włos w okresie międzywystawowym jest utrzymywany w odżywkach natłuszczających.

Przeznaczony dla psów u których pojawiają się problemy skórne wywołane przez - pchły, pasożyty bytujące na skórze, dermatozy, użyte mocne środki chemiczne.

Polecany dla poprawienia stanu skóry u starszych psów.

 

Jest to płukanka na bazie cytrusów przygotowana wyłącznie ze składników naturalnych, która całkowicie oczyszcza skórę i włos z osadów mogących wywoływać podrażnienia, , oczyszcza skórę ze szkodliwych bakterii, obniża pH skóry tworząc środowisko nieprzyjazne dla bakterii. Przywraca "dziewiczy" stan skóry i włosa.

Dwukrotnie dokładnie wykąpać psa w #1 ALL SYSTEMS Super Cleaning & Conditioning Shampoo, dla psów białych, srebrnych lub czarnych można użyć do pierwszej kąpieli #1 ALL SYSTEMS Professional Formula Whitening Shampoo. Wypłukać dokładnie włosy.
30-60 ml płukanki uzupełnić ciepłą wodą do objętości 1l i dokładnie wymieszać.
Polać włosy tak aby zmoczyć je całkowicie i pozostawić płukankę na ok. 60 sekund, następnie dokładnie spłukać.
Potem kontynuować zabiegi pielęgnacyjne.

 

Tea Tree Oil (Oil of Melaleuca Alyternifolia) Olejek drzewa herbacianego jest efektywnie działającym środkiem bakteriobójczym o szerokim spektrum działania, skutecznie zwalczającym także niektóre grzybice.

W wielu wypadkach może wspomóc i wydatnie skrócić uciążliwe leczenie antybiotykami i lekami syntetycznymi; jest bezpieczny dla zdrowych tkanek i nie hamuje odnowy i rozwoju komórek.

Jest wspaniałym środkiem antyseptycznym; mocnym organicznym rozpuszczalnikiem. Resorbuje ropę z wrzodów i pryszczy, a także zainfekowanych ran, neutralizuje jad większości insektów, działa kojąco na rozcięcia skóry i (przeciwbólowo) na oparzenia oraz pokłucia przez insekty.

Zawiera obojętny dla organizmu bardzo gorzki składnik, który skutecznie zniechęca zwierzę do wylizywania czy wygryzania zainfekowanego miejsca skóry, dzięki czemu przyspiesza proces gojenia.

Spryskiwać miejsca podrażnione niezbyt obficie 2-3 razy dziennie.

Jeśli wskazana jest kąpiel lecznicza wymieszać Tea Tree Oil z szamponem #1 ALL SYSTEMS Super Cleaning & Conditioning Shampoo, , na 1 litr szamponu 2-4 łyżki stołowe Tea Tree Oil. Rozprowadzić szampon dokładnie po całym ciele, tak aby zmoczone były włosy i skóra i pozostawić na 2-3 minuty. Dokładnie spłukać, a następnie nałożyć odpowiednią dla zwierzęcia odżywkę.