1AllSystems

Lokalizacja:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

PIELĘGNACJA SZATY PSÓW TWARDO- I SZORSTKOWŁOSYCH

(goldeny, husky, większość ras terierów, collie, chow chow, akita, pomeranian, bouviery, czarne rosyjskie teriery, sznaucery,  itp.)


W pielęgnacji psów twardo- i szorstkowłosych ważnym elementem jest utrzymanie i podkreślenie gatunku i struktury szaty. Stosujemy więc kosmetyki, które nie zmiękczają włosa, nie natłuszczają go.

Crisp Coat Botanical Texturizing & Detoxifying Shampoo został przygotowany z naturalnych ziołowych składników, które mają doskonałe właściwości czyszczące, przywracają i podkreślają naturalną twardość włosa, a formuła jest bezpieczna nawet dla najbardziej delikatnych włosów.
Jeśli chcesz usunąć przebarwienia u psów białych, kremowych, jasnozłotych lub jasnosrebrnych po wykąpaniu w Crisp Coat Botanical Texturizing & Detoxifying Shampoo użyj szamponu Pure White Lightening Shampoo. Może on być stosowany także dla psów łaciatych, ale na łatach nie pozostawiaj szamponu nigdy dłużej niż 2 minuty, gdyż może zmniejszyć intensywność barwy.

Po kąpieli zastosuj odżywkę Premium Protein Pack & Pre Chalk. Niewielką ilość wmasuj we włosy, następnie wysusz średnio gorącym powietrzem. Nie spłukuj. Odżywkę można także rozcieńczyć wodą (2-3 łyżki stołowe na 1 litr) i nakładać na włos w formie sprayu lub płukanki. Odżywka nie zmiękcza włosa, podkreśla strukturę szaty.

W przygotowaniu do wystawy zastosuj po uprzedniej kąpieli Product Stabilizer (2-3 łyżki stołowe na 1 litr wody) pozostawiając tę płukankę na 2-3 minuty, następnie spłucz włosy i nałóż odżywkę Super Rich Conditioner (dla psów twardowłosych) według podanej instrukcji lub Premium Protein Pack & Pre Chalk ( dla psów twardo- lub szorstkowłosych) w sposób podany powyżej.

Premium Protein Pack & Pre Chalk jest także doskonałym podkładem pod kredę. Nawet przy otrzepywaniu się kreda nie tworzy "chmury" wokół psa i nie pozostawia śladów na twoich butach czy ubraniu.

Jeśli w okresie miedzy kąpielami jest niezbędne rozczesanie szaty pomocnym w tym jest  Fabulous Grooming Spray, który nie zmiękcza włosa, ułatwia czesanie i pozostawia włos dłużej świeży. 

Gdy włos ma być strzyżony, polecany jest Hair Revitalizer, który należy nanieść po kąpieli, a następnie wysuszyć włosy i tak przygotowane strzyc.
Może być także użyty już na wystawie, aby poprawić fryzurę lub opanować włos - delikatnie spryskać włosy.
Hair Revitalizer nie zawiera lakieru, ani olejków. Nieznacznie usztywnia włos.