1AllSystems

Lokalizacja:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tym razem przedstawiamy jak wykorzystać produkty znakomitej amerykańskiej marki #1 All Systems w przygotowaniu szaty Nowofundlanda.

1. Do dokładnego umycia, a jednocześnie podkreślenia koloru szaty należy użyć do pierwszej kapieli P.F. Whitening Shampoo - 4 łyżki wymieszać w 1 litrze ciepłej wody. Po dokładnym umyciu spłukać.

2. Do drugiej kąpieli należy użyć Crisp Coat Shampoo, oparty wyłącznie na dziko rosnących ziołach, który odtłuści skóre i włos i odbuduje właściwą strukturę szaty - 4 łyżki szamponu na 1 litr ciepłej wody.

3. Przy umaszczeniu czarno-białym, na biały włos można użyć P.W. Lightening Shampoo, który usunie przeżólcenia i przebarwienia na białym włosie. Szampon można użyć rozcieńczony lub w koncentracie, gdy przebarwienia są bardzo widoczne. Wmasować szampon, a po 2 minutach spłukać.

4. Po kapieli zastosuj płukankę Product Stabilizer - 2 łyżki wymieszane z 1 litrem ciepłej wody. Pozostawić płukankę na 2 minuty, a następnie spłukać.

5. Najlepszą odżywką dla Nowofundlanda jest Super Rich, nie tylko odżywi i włos ale także zapewni "objętość" szaty. Odżywka może być użyta w dwojaki sposób: 2 łyżki odżywki wymieszać w 1 litrze ciepłej wody, dokładnie rozprowadzić na całym włosie, a następnie spłukać; lub rozcieńczoną odżywkę w atomizerze spryskiwać włos w trakcie suszenia i wtedy spłukiwanie nie jest konieczne.

6. Jeśli czarna szata psa nie jest doskonała w kolorze (z lekkim odcieniem szarym czy brązowym, co zdarza się w trakcie wymiany włosa, w lecie lub po zimie) wtedy możemy użyć odżywkę Color Botanical Conditioner - Midnight, która także podkreśli kolor umaszczenia. Możemy ją użyć na całym włosie (dodając do Super Rich lub samą), albo tylko w miejscach przerudzeń.

7. Jeśli kąpiele nie są zbyt częste, aby utrzymać szatę w dobrej kondycji używajmy co tydzień Self Rinse Shampoo - rozcieńczony od 1:5 do 1:10. Spryskajmy atomizerem całą szatę i rozczesujmy szczotką Pin Brush 35 mm "black". Włos pozostanie czysty, lśniący i o przyjemnym zapachu.