1AllSystems

Lokalizacja:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

PRZYGOTOWANIE DO WYSTAWY

Super Rich - stosowany przy włosie "ciężkim", lub twardym, lub z obfitym podszerstkiem (Huski, Malamuty, Nowofundlandy, Collie, Pudle, Papillion, spaniele, Goldeny i inne rasy o podobnym typie szaty.
Spłukiwać w stopniu dostosowanym do kondycji włosa i oczekiwanego efektu (im mniej spłukana odżywka tym "więcej ciała").

Pielęgnacja intensywna 2-5 łyżek stoł.
Pielęgnacja umiarkowana 1 łyżka stoł.
Pielęgnacja delikatna - łyżki stoł.

Botanical Conditioner - idealna odżywka dla włosów "watowatych", jedwabistych lub podatnych na kołtuny, dla zwierząt w trakcie wymiany włosa, gdy niezbędne jest podkreślenie struktury szaty (Shih Tzu, Lhasa, Yorki, pudle o jedwabistym lub watowatym włosie, Maltańczyki, Bichon, Soft Coated Wheaten Terrier itp.).
Spłukiwać w stopniu potrzebnym do opanowania włosa (im mniej spłukana, tym większa kontrola nad włosem).

Pielęgnacja intensywna 3-4 łyżki stoł.
Pielęgnacja umiarkowana 2 łyżki stoł.
Pielęgnacja delikatna 1 łyżka stoł

Odpowiednią ilość odżywki (Super Rich lub Botanical) wlej do litrowego naczynia, dolej ciepłej wody do połowy i dokładnie wymieszaj. Uzupełnij ciepłą wodą do pełna i powtórnie wymieszaj.
Powoli, dokładnie rozprowadź odżywkę na świeżo wykąpanym, mokrym włosie. Szczególną uwagę zwróć na miejsca podatne na tworzenie się kołtunów i miejsca najbardziej delikatne (końcówki włosów, uszy, łapy, włos pod uszami itp.). Odżywki powodują, że włos staje się gładki(śliski) ale nie oleisty. Odżywki mogą być stosowane nierozcieńczone w miejscach gdzie szata jest najgęstsza lub dla obciążenia fruwających końcówek włosa.
Spłukuj stosownie do wymagań.
Odciśnij nadmiar wody i wytrzyj włosy ręcznikiem, starając się nie splątywać włosa.
Wysuszyć i modelować według potrzeb.

OSTATNI "SZLIF" PRZED WYSTAWĄ


Stosując kosmetyki 1# ALL SYSTEMS możesz nadać ostateczny kształt szacie psa przed wystawą. Zdrowe lśniące włosy, obfitość szaty, włos odpowiednio ułożony, ale nie "martwy" to elementy, które nie tylko świadczą o ogólnej kondycji twojego psa, ale także mają wpływ na jego ocenę.

Dużo kłopotów sprawiają sterczące kosmyki włosów, wicherki lub włos nazbyt pofalowany. Aby taki włos opanować należy użyć Get It Straight. Ten wysokoskondensowany kosmetyk został przygotowany z wykorzystaniem protein pszenicy i aminokwasów jedwabiu. Zmniejsza pofalowanie włosa, wygładza szatę, utrzymuje odpowiednią wilgotność włosa, nie pozwalając na jego ponowne skręcanie się. Niewielką ilość wmasować w lekko wilgotne, świeżo wykąpane włosy, a następnie susząc niezbyt gorącym powietrzem układać włosy w pożądany sposób. Stosowany przy przygotowaniu szaty psów miękkowłosych takich jak yorki, lhasa apso, shih tzu, amerykańskie spaniele itp.

Wrogiem przygotowanej do wystawy szaty jest zarówno jej zbytnie nawilgotnienie jak i przesuszenie. Aby utrzymać fryzurę w "ryzach", a wcześniej nadać jej pożądany kształt u psów długowłosych stosujemy Invisible Hold Setting & Styling Gel. Zawiera glicerynę, która kontroluje wilgotność włosa, środki wzmacniające włos i nadające mu sprężystość. Może być stosowany przez kilkanaście dni bez potrzeby kąpieli psa, za wyjątkiem psów o bardzo delikatnym włosie jak np. Maltańczyk.
Nakładać na czysty, świeżo wyczesany włos przygotowany do wystawy partiami na kolejne kosmyki i układać włosy według potrzeb, końcówki można przyczepiać do wybranego miejsca spinką. Nie zawiera lakieru ani silikonu.

 

Do natychmiastowego opanowania fruwającego włosa i utrzymania kształtu fryzury służy Hair Revitalizer, może być używany do każdego rodzaju szaty gdyż nie natłuszcza włosa, nieznacznie go tylko usztywniając (nie zawiera lakieru ani silikonu). Bardzo pomocny zwłaszcza na wystawach na otwartym powietrzu, prosty w użyciu w formie atomizera, dość szybko schnący, a więc możliwy do użycia przed samym wejściem na ring.

W przypadku gdy nasze zwierzę w drodze na wystawę, lub na niej wpadło w kałużę, błoto, gdy szata wygląda na zakurzoną lub wystąpił częsty u zwierząt związany ze stresem łupież można użyć szamponu Self Rinse Conditioning Shampoo. Prosty w użyciu szampon bez spłukiwania doskonale czyści i odżywia włos, nadając mu zdrowy, błyszczący wygląd. Szampon jest koncentratem i należy go rozcieńczyć przynajmniej 1:5 (można bardziej gdy zabrudzenia są niewielkie). Dokładnie zmoczyć i wetrzeć we włosy, a następnie wytrzeć papierowym ręcznikiem. Jeśli jest to niezbędne czynności powtórzyć aż do całkowitego usunięcia brudu.